Posledný Follower je

PRVÝ SLOVENSKÝ
KOMIKSOVÝ BESTSELLER

Takéto niečo sme tu ešte nemali. Posledný Follower je najpopulárnejší slovenský komiks súčasnosti. Je to sci-fi príbeh z roku 2044, ktorý sa odohráva na Slovensku, v Čechách, na Mesiaci, ale aj v galaxii, ktorá je od Zeme vzdialená stovky svetelných rokov.

 

Do dnešného dňa sme nakreslili viac ako 400 komiksových strán a vydali 10 naložených epizód. Ak sa ti tento unikátny projekt pozdáva, najväčšia forma podpory je, keď si objednáš naše predplatné.

usp1-100.jpg

  TISÍCE HODÍN PRÁCE  

Vytvoriť jednu kompletnú epizódu v kvalite Posledného Followera trvá 425 človekohodín. Komiksu venujú svoje najlepšie umelecké schopnosti, lásku a opateru šiesti talentovaní slovenskí umelci. 

usp3-100.jpg

  STRHUJÚCI PRÍBEH  

Dej je nabitý pozitívnou energiou, akciou, romantikou, humorom a myšlienkami na zamyslenie. Na každom rohu čakajú prekvapenia, zvraty, nové zápletky a odbočky. Je takmer nemožné komiks odložiť, kým nie je dočítaný.

usp2-100.jpg

  VYCIBRENÉ DETAILY  

Schémy robotov, mapy, fiktívne reklamy, denníky postáv, úryvky z kníh budúcnosti, rôzne easter-eggy, tajné odkazy, hlavolamy a šifry, ktoré rozširujú príbeh. Takto vyzerá moderná literatúra 21.storočia. 

folo_remen_2x.jpg

O čom je
Posledný Follower?

Na Zem sa v obrovskej rýchlosti rúti neznámy asteroid. V uliciach vládne panika, každý si robí zásoby a hľadá úkryt pred katastrofou. Tesne pred osudným nárazom sa však stane niečo nevídané. V tento deň sa všetko od základov zmení.

Príbeh sa odohráva v roku 2044, v takzvanej Dobe Apatie. Zachytáva zásadné udalosti tejto problémovej éry ľudských dejín, ktorú poznačila vážna environmentálna kríza a závislosť na technológiách. Veci ešte viac komplikuje mašinéria absurdných zákonov Planetárnej Bezpečnosti a mocibažnosť umelej inteligencie.

Touto šlamastikou sa pretĺkajú sympatickí hrdinovia, ktorí neustále improvizujú, občas si s presilou zmerajú sily, inokedy berú nohy na plecia. Vždy si však nájdu čas na nejakú údernú hlášku. Akcia a humor sú soľou a korením nášho komiksu.

Na Slovensku sa od premiéry rozpredalo už viac ako 14 000 Posledných Followerov. Naše čitateľské základne sú roztrúsené po celej krajine, od Devínskej Kobyly až po Užhorod. Nie všade bolo ľahké Followera počas prvej série zohnať. Reagujeme na vaše prosby a po týždňoch príprav spúšťame ten najpohodlnejší spôsob, akým sa ku komiksu môžete dostať. S ročným, či polročným predplatným Vám príde najepickejší ilustrovaný príbeh priamo do náručia.      

Exploited_2x.png

ExplOited

Legendárny youtuber na predčasnom dôchodku, z ktorého azda čoskoro ohlási veľký comeback. V komikse hrá revolucionára a štýlového Odbojistu. Neustále hláškuje, švihá katanou, a keď sa práve nevymkne v podzemnom bunkri, tak zachraňuje svet.  

Duklock_2x.png

Duklock

Jeden z najvtipnejších youtuberov v hre, autor hitu HALÓ. V komikse hrá bájneho Admirála a najlepšieho ponorkového pilota široko-ďaleko. Neustále hláškuje, doťahuje sa so svojím palubným počítačom, prípadne páli torpéda na plavidlá PLBE.  

Moon_2x.png

Moon

Jeden z najvšestrannejších youtuberov v celom česko-slovensku. V komikse hrá vizionára, filantropa a futuristického botanika, ktorému sa pripisuje otcovstvo bananajky. Vlastnými rukami postavil stanicu Mooncraft, o ktorej by sa dali písať samostatné knihy.